Bu Sürüm Hakkında Meraklısına Notlar...


O kadar çok, o kadar çok işletim sistemi (Mac OS X, Windows XP, 7, Linux vd.); o kadar çok, o kadar çok tarayıcı (Firefox, Explorer, Chrome, Safari, Opera vd.) üzerinde ve o kadar çok, o kadar çok servis sunucuyla (ADSL, KABLONET, ULAKNET/BİM vd.) denedik ki, artık beta testleri nihayetine erdirmeye karar verdik (Bu arada MacOS X'de Safari, Windows'da Explorer tarayıcıları tavsiyemiz).


Şimdi işletim sistemleri, ağlar ve Java sorunlarıyla sizleri başbaşa bırakarak, TAYCBS Sürüm 6'yı kullanımınıza sunuyoruz. Biz de geliştirmeye devam ediyoruz…


Peki bu sürümde neler var?

264 Paleolitik Çağ,
315 Neolitik Çağ,
1018 Kalkolitik Çağ,
2020 İlk Tunç Çağı,
837 Demir Çağı,
110 Yunan-Roma Dönemi yerleşmesi;
378 Bizans Dönemi yapısı,
583 Doğal Mağara
211 Diğer ile
129 Müze…

Ayrıca
81 İl,
19 Akarsu,
824 Göl,
4276 Karayolu…
Vee topografik harita!


TAYCBS sayfasının solundaki katman bölgesinin en altında bir "Topografik Harita" katmanı göreceksiniz. Buraya tıkladığınızda, çizgisel haritanın altında topografik bir altlık belirecek. Yerleşmeler/yapılar artık bir topografyanın üzerinde izlenecek ve araştırabilecek.

Bizans Dönemi'ne ait İstanbul'daki yapılar için ise, belirli bir yakınlaşma düzeyinden sonra, "Tarihi Yarımada" altlık haritasıyla karşılaşacaksınız. Sakın şaşırmayın ;-))

Seçme okuyla bazı yerleşme ve yapıları seçtikten sonra karşılaşacağınız "Attribute Table"da yerleşme numarası (Y_NO) "0" olanlara şimdilik TAY veritabanlarından ulaşamayacaksınız.

Katmanların yüklenmesinde sorun ile karşılaşırsanız, lütfen TAYCBS sayfasını (http://TAYGIS.TAYProject.org/TAYGIStr.html) tarayıcınızdan yeniden çağırın (reload -> alt+reload).

Ve son olarak, TAYCBS konusunda daha ayrıntılı bilgi için lütfen TAYCBS sayfasının sağ üst köşesindeki soru işaretini tıklayarak "Yardım" belgesini okuyunuz.

Java'nız güncel,

bağlantınız hızlı olsun...

TAYCBS Ekibi

...ve meraklısına bazı grafikler (TAYCBS s.6'da yayınlanan 4273 yerleşme ve yapı için)


Çağlar / Dönemler:


Tahribat Türleri:


Yerleşme Türleri:


Yapı Türleri: